Płyny do dezynfekcji i maseczki ochronne
52.jpg

Obecna sytuacja na świecie zobligowała nas wszystkich do przestrzegania wyjątkowych środków zapobiegawczych przed zakażeniem koronawirusem. Maseczki ochronne i płyny do dezynfekcji stały się produktami pierwszej potrzeby i wszystko wskazuje na to, że tak pozostanie jeszcze przez jakiś czas. Przynajmniej do wynalezienia skutecznej szczepionki na wirusa.

Płyny do dezynfekcji - czemu służą?


Płyny do dezynfekcji są konieczne, aby skutecznie zwalczyć drobnoustroje. W tym celu stosuje się różne metody. Żele, płyny do ciała, płyny do przedmiotów.

Odkażanie rąk obecnie powinno być wyjątkowo częste, szczególnie podczas wizyty w miejscu, gdzie istnieje podwyższone ryzyko zakażenia. Dlatego dobrym sposobem jest korzystanie z odpowiedniego żelu, który można swobodnie używać w dowolnym miejscu. Buteleczkę z żelem można wozić w samochodzie, można nosić w torebce czy w kieszeni. Należy mieć zawsze przy sobie, by użyć za każdym razem, kiedy to konieczne.

Aby dezynfekcja rąk była skuteczna, trzeba zachować kilka zasad. Jak więc robić to skutecznie?

1. Należy wybrać płyn o odpowiednich proporcjach składników. Aby alkohol niezbędny do zlikwidowania drobnoustrojów zadziałał, musi mieć odpowiednie stężenie.

2. Należy stosować dezynfekcje za każdym razem, kiedy to konieczne. Nadgorliwość w obecnej sytuacji na pewno nie zaszkodzi.

3. Należy jednak pamiętać, że dezynfekcja nie zastępuje procesu mycia rąk.

Środki do dezynfekcji mogą występować w wielu postaciach. Obecnie każda możliwa forma likwidowania drobnoustrojów i wirusów to korzyść dla każdego z nas i ochrona zdrowia oraz życia.

W naszym sklepie można zaopatrzyć się w certyfikowane płyny dezynfekcyjne w dużych opakowaniach celem dezynfekcji przedmiotów i powierzchni.

Maseczki ochronne - czy pomagają ustrzec się przed koronawirusem?


Obecne obostrzenia wprowadzone przez rząd wyraźnie wskazują na konieczność noszenia maseczek. Mimo wcześniejszych niepewności co do skutecznej ochrony przed wirusem za pomocą maseczek, obecnie każdy z nas musi nosić maseczkę wychodząc poza dom. Sprawdź ofertę maseczek w naszych sklepie!

Aby jednak maseczki nie stały się źródłem zakażenia, konieczne jest ich odpowiednie użytkowanie.

1. Przed założeniem maseczki należy dokładnie umyć ręce środkiem do dezynfekcji.

2. Następnie należy zasłonić maską usta i nos i przymocować maseczkę tak, aby szczeliny były jak najmniejsze.

3. Aby zdjąć maskę, należy chwycić ją od tyłu za wiązanie, zdjąć i wyrzucić do kosza.

4. Następnie należy dokładnie umyć ręce środkiem do dezynfekcji.

Ważne!

Należy unikać dotykania maski podczas jej użytkowania. Jeśli jednak to się zdarzy, należy zdezynfekować ręce środkiem do dezynfekcji.

Maseczki ochronne jednorazowe, maseczki chirurgiczne powinny być używane tylko jednokrotnie. Ponadto kiedy zrobią się wilgotne, należy je wymieniać na nowe.

Podczas ściągania maseczki należy unikać dotykania przedniej części, gdyż ewentualne wirusy i drobnoustroje znajdują się właśnie w tym miejscu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w kategorii Chroń siebie - znaleźć tam można maseczki ochronne - jednorazowe i wielokrotnego użytku jak również specjalistyczne płyny do dezynfekcji!

Wysyłka w bezpieczny sposób przesyłką lub z bezpiecznym odbiorem na miejscu w salonie w Poznaniu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl