Wybieramy olejek do brody - co należy wiedzieć?
20.jpg


Olejki do brody... dla brody są tym, czym balsam do ciała… dla ciała. Nawilżają, odżywiają i sprawiają, że zalśni ona pełnym blaskiem i będzie się zdrowo rozwijała. Jednak olejek olejkowi nierówny, i tak jak w przypadku innych produktów do pielęgnacji, są kosmetyki lepszej i gorszej jakości. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Olejek do brody – 6 punktów, które pomogą Ci wybrać DOBRZE

Zdrowie – szukaj olejku, który jest bogaty w witaminy oraz proteiny, pomocne w utrzymaniu zdrowej i jędrnej skóry. Pamiętaj też, że niektóre substancje mogą wywoływać uczulenia i alergie, dlatego przed użyciem warto upewnić się, czy w składzie produktu nie ma alergenów.

Naturalność – chemia to zło i nie ma dobrego wpływu ani na zdrowie, ani na skórę. Dlatego szukaj produktów skomponowanych tylko i wyłącznie na bazie olejów naturalnych, jak choćby kokosowym, ze słodkich migdałów czy arganowym. Twoja broda i skóra będą Ci za to wdzięczne.

Zapach – ważnym czynnikiem jest dobranie zapachu tak, aby pasował do używanych na co dzień kosmetyków. Jeśli brodacz używa produktów o zapachach owocowych, olejek powinien się z nimi dobrze komponować; jeśli o zapachach korzennych, to olejek również powinien mieć taką nutę bazową. W przeciwnym razie powstanie zapachowy misz-masz.

Konsystencja – lubisz mieć brodę błyszczącą niczym choinka, a może preferujesz delikatny, wręcz dyskretny połysk? W pierwszym przypadku olejek powinien być tłusty i gęsty. Jak to sprawdzić? Jeśli takich informacji nie umieszczono na etykiecie lub opakowaniu, nabierz kroplę olejku na pipetę i popatrz, jak szybko z niej skapnie. Jeśli potrzeba mu na to co najmniej trzech sekund, świadczy to o jego dużej gęstości.

Pojemność – olejki sprzedawane są w buteleczkach o różnych pojemnościach np. 30 ml, 50 ml itd. Jeśli kupujesz olejek po raz pierwszy, wybierz tę najmniejszą – nie tylko dlatego, że z reguły kosztuje najtaniej, ale również po to, aby spokojnie go przetestować. Jeśli olejek się nie sprawdzi, możesz bez większych wyrzutów sumienia przestać go używać. Jeśli natomiast zda egzamin i będziesz z niego zadowolony – po wykorzystaniu mniejszego opakowania śmiało zainwestuj w większe ze świadomością, że na pewno się nie zmarnuje. Poza tym większa pojemność zazwyczaj wychodzi taniej w przeliczeniu na ml.

Koszt - jeśli chodzi o cenę olejków, przedział wynosi od kilkudziesięciu do nawet dwustu złotych. Pamiętaj, że te droższe są zazwyczaj solidniejsze i mają całkowicie naturalny skład. Nie oznacza to jednak, że te tańsze w czymś im ustępują – dobieraj produkty zawsze do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Po prostu inwestuj w to, co dla brody najlepsze!

Nie czekaj - Stylowy Brodacz oferuje wysokiej jakości olejki do brody, wystarczy że przejdziesz na zakładkę sklepu i zaczniesz wybierać:

Przejdź do oferty olejków


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl